tento článek mám z webu:Život s konmi Parkur

20. března 2010 v 13:42 | Sandra.Ferusova

tento článek mám z webu:Život s konmi Parkur

7. března 2010 v 9:46 | Sandra.Ferusova
Přehled všech stupňů obtížnosti:
ZM - 90cm
Z - 100cm
ZL - 110cm
L - 120cm
S - 130cm
ST - 140cm
T - 150cm
TT - 160cm

Zvláštní soutěže

ALTERNATIVNÍ PŘEKÁŽKY + ŽOLÍK:
V soutěži se stupňovanou obtížností získává soutěžící za překonání poslední překážky žolíka - dvojnásobný počet bodů. Přestože je žolík obtížnou překážkou, musí být překážkou sportovní.
Při soutěži volba překážek musí být bodová hodnota 200 bodů.

SOUTĚŽ DO PRVNÍ CHYBY:
Tato soutěž se koná na čas, kombinace nejsou dovoleny. Parkur je ukončen jakoukoliv první chybou - poboření překážky, neposlušnost, pád...
BARIÉROVÉ SKÁKÁNÍ:
Koná se podle zvláštních pravidel na kombinaci překážek. 6 svislých překážek v jedné řadě ve vzdálenosti přibližně 11 m od sebe. Jestliže dojde k neposlušnosti nebo vybočení, musí soutěžící pokračovat v parkuru na překážku, na které udělal chybu.

MINI-MAXI:
Základní výška nesmí být v žádném případě nižší než 110 cm, čas se neměří.

MINUTOVÉ SKÁKÁNÍ:
V této soutěži získává jezdec 2 body za bezchybně překonanou překážku a 1 bod za poboření překážky. Kombinace nejsou povoleny, čas od 60 - 90 sekund, časem se trestá neposlušnost.

SOUTĚŽ SE STUPŇOVANOU OBTÍŽNOSTÍ:
Koná se na 6, 8, 10 překážkách jejichž obtížnost se postupně zvyšuje, kombinace nejsou povoleny. Obtížnost se nedosahuje jen výškou, šířkou, ale také obtížností trasy.

VOLITELNÉ ŠTAFETOVÉ SKÁKÁNÍ:
Soutěž je určena pro dvoučlenná nebo tříčlenná družstva. Soutěžící mohou předávat štafetu libovolně, střídání je však povinné v okamžiku, kdy soutěžící dokončil svůj parkur nebo ve chvíli, kdy udělal chybu.


VOLBA PŘEKÁŽEK:
Při této soutěži je umístěn určitý počet překážek, hodnota každé přakážky stoupá dle její obtížnosti od 10 - 120 bodů. Překážky jsou stavěny tak, aby se mohli skákat z obou stran, při poboření jezdec nezískává žádné body. Čas 60 - 90 sekund - v tomto čase si může jezdec zvolit překážky v libovolném pořadí.

VOLBA DRÁHY:
Soutěžící si volí pořadí překážek sám (každá překážka pouze jednou). Jezdec, který nepřekoná všechny překážky, je vyloučen.

DVOUFÁZOVÉ SKÁKÁNÍ:
Skládá se z dvou fází, které soutěžící absolvuje bez přerušení. První fáze 8 - 9 skoků, druhá fáze 4 - 6 překážek. Soutěžící, kteří jsou v první fázi penalizováni, nepokračují do druhé fáze.

SOUŤĚŽ O NEJLEPŠÍ STYL JEZDCE:
Porota hodnotí styl jezdce nad překážkou, ale i působení jezdce na koně.

SOUŤĚŽ O NEJLEPŠÍ STYL KONĚ:
Porota hodnotí styl koně ve skoku, ale i čistotu chodu mezi překážkami.

SOUŤĚŽ O NEJLEPŠÍ STYL JEZDCE I KONĚ:
Porota hodnotí celkovou souhru jezdce i koně.
ZRCADLOVÉ SKÁKÁNÍ:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama